O autorze
Profesor nauk biologicznych (specjalizacja entomologia), wykładowca Uniwersytetu Łódzkiego, polityk Platformy Obywatelskiej. Był posłem na Sejm X, I, III kadencji, wicemarszałkiem VI kadencji i senatorem VI kadencji. Aktualnie - poseł VII kadencji.
Oficjalna strona internetowa
Oficjalna strona na facebooku

Przypadek Kornela Morawieckiego

Przypadek Kornela Morawieckiego, ściślej posłanki od p. Kukiza, która nie zasługuje, aby wymieniać jej nazwisko, jest oczywistym przestępstwem. Nie jest to pierwszy taki przypadek w Sejmie i prawdopodobnie kiedy burza przycichnie tak samo, jak w poprzednich kadencjach prokuratura umorzy sprawę.

Rzeczywiście trudno mówić o jakimś poważnym przestępstwie, jeśli chodzi o sam fakt głosowania za kogoś. Ważniejsze są natomiast okoliczności towarzyszące. Kornel Morawiecki zapisał ładną kartę walki z komunizmem, z którym walczył równie zajadle, jak z podziemnym kierownictwem NSZZ "Solidarność", Lechem Wałęsą i porozumieniem Okrągłego Stołu oraz niepodległą demokratyczną Polską po 1989 roku.

Generalnie mówił mniej więcej to, co obecnie mówi PiS tyle tylko, że od samego początku i cały czas. Był przeciwnikiem rozmów z komunistami, a opowiadał się za "walką", nie jest jasne czy chodziło o walkę zbrojną, ale z pewnością było to coś w tym rodzaju, bo wszelkie możliwości doprowadzenia do jakiegoś kompromisu raczej odrzucał, a ich zwolenników oskarżał o agenturalność lub wysługiwanie się reżimowi z głupoty, podłości, tchórzostwa, lub wszystkich tych czynników naraz. Nie był żadną legendą, ale marginalnym, folklorystycznym awanturnikiem, chociaż jego organizacja Solidarność Walcząca wydawała wiele wartościowych książek i opracowań oraz organizowała ważne społeczne protesty. Sam kolportowałem te opracowania, pomagałem jego ludziom w Regionie Łódzkim, albowiem w podziemiu obowiązywała zasada wzajemnej pomocy zwłaszcza w obszarze podziemnych wydawnictw, z której wykluczone były druki antysemickie, także wydawane przez skrajnych nacjonalistów, ewidentnych szaleńców i psychopatów (wcale nie tak nielicznych).

Czego jak czego, ale z pewnością Kornelowi Morawieckiemu nie brakowało odwagi. Dlatego bardzo zaskoczyło mnie jego wyparcie się tego, co powiedział zaraz po głosowaniu, że prosił posłankę siedzącą obok niego, aby zagłosowała na dwie ręce. Potem mówił, że to była jej decyzja, co oznacza najpewniej, że skłamał, albo ma zaniki pamięci, a także, że tę nieszczęsną kobietę zostawił samą i tylko ona poniesie prawne konsekwencję tego, co raczej ukartowali wspólnie - w każdym razie trudno sobie wyobrazić by mogło być inaczej? I chyba jeszcze bardziej żałosne było to, że ta "legenda" trafiła do Sejmu z łaski p. Kukiza, który jest delikatnie mówiąc politycznym planktonem w najgorszym wydaniu, który bredził coś o strzelaniu z "kałacha" do polityków i którego obecność w każdym poważnym miejscu (a Sejm mimo wszystko jest takim miejscem) jest rodzajem zniewagi dla obecnych w tym miejscu. Ważniejsze jest coś innego. Pan Morawiecki głosował za pisowskim działaniem na rzecz likwidacji demokracji w Polsce miedzy innymi poprzez sparaliżowanie Trybunału Konstytucyjnego, głosował za infantylną dyktaturą Kaczyńskiego i to w najbardziej brutalnym szkodliwym niszczącym dla Polski przejawie. Opowiedział się przeciwko demokracji w Polsce, przeciwko naszemu efektywnemu udziałowi w Unii Europejskiej za czymś, co pod wieloma względami jest powrotem do czasów Polski Ludowej, z którą tak zajadle walczył. Było to kolejne potwierdzenie przez p. Morawieckiego tego, co powiedział kilka miesięcy temu, że od prawa ważniejsze jest dobro narodu, co zawsze twierdzili różnego rodzaju specjaliści od woli narodu i ludu; dyktatorzy, tyrani i operetkowi kandydaci na dyktatorów, a miedzy innymi tacy oprawcy jak Hitler, Stalin i Mao Tse-tung.


Biorąc pod uwagę łapczywość biskupów, którzy zamiast bronić chłopów przed kołchozową ustawą wyciągają ręce po pisowskie ochłapy, działanie w/w na rzecz zniszczenia aborcyjnego kompromisu, czyli zgodę na śmierć matki w przypadku gdy ciąża zagraża jej życiu i zmuszanie kobiet do rodzenia dzieci z gwałtu i ciężko upośledzonych i popieranie PiS-u, a więc działanie przeciwko istotnym interesom narodu i państwa polskiego opozycja powinna zbojkotować katopisowski spektakl w Poznaniu. Przebywanie razem z pp., Kuchcińskim, Dudą, Kaczyńskim. Macierewiczem itp. a także klaskanie w jakimś fragmencie wystąpienia Dudy jest jednym z powodów sondażowych problemów parlamentarnej opozycji. Tego rodzaju uroczystości powinny być konsekwentnie bojkotowane, podobnie jak wszystko, co ma charakter pisowskiego fałszowania historii, kłamstwa i obłudy nawet, jeśli uzyskuje poparcie części Kościoła. To co naprawdę było ważne w tym dniu w Poznaniu, to manifestacja KOD-u. I jeszcze jedno - zawsze warto pamiętać hierarchiczny Kościół w zdecydowanej części popierał Targowicę.
Znajdź nas na Znajdź nas na instagramie
Trwa ładowanie komentarzy...